Перекласти сторінку

Новости

ДЕЩО ПРО БАГАТОТАРИФНІ ЛИЧИЛЬНИКИ

Наразі багато питань у населення виникає стосовно дифтарифних (багатозонних, зонних і т п.) приладів обліку електроенергії (лічильників, електролічильників). Тож спробуємо разом розібратися що то за прилади і чим вони кращі за традиційні (звичайні).


З ОФІЦІЙНИХ ДЖЕРЕЛ: Прилади диференційованого (погодинного) обліку електричної енергії - це засоби обліку, що використовуються для визначення обсягу спожитої електроенергії з реєстрацією показань приладу обліку диференційовано за відповідними періодами доби (з Правил користування електричною енергією). За допомогою внутрішніх годинників лічильники перемикаються на різні тарифні зони.

Відповідно до п.12 «Правил користування електроенергією для населення», встановлення такого приладу обліку дозволяє споживачу перейти на розрахунки за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами доби.


Звертаємося до нормативних документів, зокрема, до Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики 23.04.2012 №498 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 р. за № 599/20912 (далі - Порядок).


Отже, розглянемо п. 2.3 Порядку:


За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:


2.3.1. За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

- 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);

- повний тариф у інші години доби.


2.3.2. За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:


- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

- повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.


Таким чином, при використанні дифтарифних засобів обліку у споживачів електричної енергіє з'являється реальна можливість заощаджувати (економити) кошти в оплаті за використану електричну енергію.


Відповідні прилади обліку можна придбати у нас: НАШ ПРАЙС


Наш телефон - +38 (099) 0706341