Перекласти сторінку

Новости

ЯК ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТОВУВАТИ СИСТЕМИ ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ? МИ ВАМ ДОПОМОЖЕМО!

Сьогодні з боку держави багато уваги приділяється питанню енергоефективності та енергозбереження. А чи всі ми знаємо як реалізовувати сучасні енергоефективні технології на практиці?

Серед основних принципів державної політики у сфері енергозбереження є:



  • створення державою економічних і правових умов заінтересованості в енергозбереженні юридичних та фізичних осіб;
  • здійснення державного регулювання діяльності у сфері енергозбереження на основі застосування економічних, нормативно-технічних заходів управління;
  • пріоритетність вимог енергозбереження при здійсненні господарської, управлінської або іншої діяльності, пов'язаної з видобуванням, переробкою, транспортуванням, зберіганням, виробленням та використанням паливно-енергетичних ресурсів;
  • наукове обґрунтування стандартизації у сфері енергозбереження та нормування використання паливно-енергетичних ресурсів, необхідність дотримання енергетичних стандартів та нормативів при використанні палива та енергії;
  • створення енергозберігаючої структури матеріального виробництва на основі комплексного вирішення питань економії та енергозбереження з урахуванням екологічних вимог, широкого впровадження новітніх енергозберігаючих технологій.



Державна політика торкається також і питання вуличного освітлення. Необхідність вуличного освітлення, тим більше на території прикордонної Чернігівщини, напевне, усім очевидна і не потребує додаткових обґрунтувань. Проте, на даний момент у багатьох виникають питання щодо його ефективного використання.


А чи всі знають, що державою чітко врегульовано питання щодо обліку електричної енергії, яка використовується на потреби вуличного освітлення? Так, відповідно до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів (постанова НКРЕ України № 1030 від 22.10.2004 р.):


  • розрахунки за електричну енергію, яка відпускається на потреби зовнішнього освітлення, здійснюються за єдиним роздрібним тарифом відповідного класу напруги із застосуванням коефіцієнта 0,25 (!) у межах зон доби, наведених у таблиці:



місяць

межі зон, години

січень

з 17.00 до 7.00

лютий

з 18.00 до 6.00

березень

з 19.00 до 5.00

квітень

з 21.00 до 5.00

травень

з 22.00 до 4.00

червень

з 22.00 до 4.00

липень

з 22.00 до 4.00

серпень

з 21.00 до 5.00

вересень

з 20.00 до 5.00

жовтень

з 18.00 до 6.00

листопад

з 17.00 до 6.00

грудень

з 17.00 до 7.00


В інші години доби застосовується єдиний роздрібний тариф відповідного класу напруги. Звичайно ж, для визначення обсягів електричної енергії, спожитої на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів, мають використовуватися окремі прилади диференційованого обліку електричної енергії, унесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні.


Ще одна деталь, яка істотно впливає на утримання мереж вуличного освітлення – оптимізація витрат на їх обслуговування. І задача кожного керівника, що представляє органи місцевого самоврядування – найбільш ефективно збалансувати ці витрати.


А починати треба з встановлення відповідних приладів обліку електроенергії та релейних засобів, які допомагають ефективно керувати системами вуличного освітлення. У той же час на сьогодні існує певний дефіцит відповідного персоналу, особливо у штаті органів місцевого самоврядування, які змогли б розібратися у розмаїтті сучасних засобів вуличного освітлення і чітко оцінити переваги й недоліки кожного.

Ми готові надати відповідні консультації стосовно приладів обліку та застосування відповідних реле.


З нами можна зекономити час та підібрати необхідне обладнання, яке автоматично керуватиме системою вуличного освітлення населеного пункту практично без додаткових витрат, серед якого:

- прилади обліку електроенергії, диференційовані за періодами доби;

- щити управління вуличним освітленням;

- релейні засоби.


Крім того, можливі й комплексні рішення.


Тож запрошуємо до співпраці !


На малюнку – щит управління вуличним освітленням, який складається з :



  • лічильника запрограмованого на 2 тарифа;
  • реле часу (електронного або механічного);
  • магнітний пускач;
  • автоматичний вимикач;
  • щит (металевий);





Наші координати:

ТОВ «ТАРИФЕНЕРГО»

Адреса: м. Чернігів, пр-кт. Перемоги 95, оф.312

тел.: 099-07-06-341

e-mail: tarifenergo@ukr.net

сайт http://tarif-energo.nethouse.ua